Bioenerji

Bioenerji nedir?

Şifa enerjisi insanlık var olduğundan bu yana  vardır , Evrensel Yaşam Enerjisi anlamına gelen Bioenerji, adından da anlaşılacağı gibi, zaten içinde yaşadığımız enerjinin ta kendisidir .
Her bir canlının kendisine ait bir enerji alanı vardır. Bu enerji alanı kozmik kaynaklıdır. Fizyolojinin bir parçası olan bu enerji alanları yani kişinin “elektromanyetik enerji alanı” bilim adamları tarafından kabul edilmiş, yapılan çalışmalarla enerji alanları görüntülenebilmiştir.

Bioenerji insan vücudunda var olan doğal enerji akışının düzenli olup olmadığının kontrol edilmesini sağlayan, enerji akışının sorunlu olduğu kişiler de, enerji kanallarını açarak ve akışı düzenleyerek kişiyi fiziksel, ruhsal rahatsızlıklardan koruyan bir yöntemdir.İnsanın bioenerji ile çevrili olan alanına ise “aura” adı verilmektedir. Her bir insanda 7 temel enerji noktası bulunmaktadır. Bunlar bilinen adıyla çakralarımızdır.

Neden Hastalanırız Bioenerji Alanımız Neden Bozulur?

Her hastalık evvela ruhta başlayıp sonra vücuda sirayet etmiş bir isyandır

Olumsuzlukla yüklü hayatında gerekli saygı ve sevgiyi görmemiş bireylerde  geçmişten gelen tramvalarla, negatifliklere maruz kaldığımızda, öfke şiddet sevgisizlik özgüven eksikliği ile ilgili yaşanmışlıklar ve atalardan genlerden  gelenler dışında aşağıda maddeler halinde yazdığım etkenlerde enerji dengemizi bozarak  ilk önce  ruhsal bedene sirayet eder ve bu olumsuzluklar ilerledikçe düzeltmediğimiz takdirde fiziksel bedenimize geçerek hastalanırız bioenerji alanımız bozulur ve hastalıklara neden olur her hastalığın mutlaka arkasında  yaşanılan bir ruhsal kaydı vardır cok basit cilt  problemimizin  bile  ruhsal  kaydı  ve  oluşmasının  sebebi vardır .

  • Çakralarımızın kapanması ya da bloklanması enerji akışımızı bozar.
  • Günlük yaşantımız içerisinde yaşadıklarımızın enerji akışımızı değiştirebilmektedir.
  • Başka insanların enerjileri bizim enerjimizi etkileyerek bozabilir.
  • Stres enerji akışını kapatan bir etki yaratmaktadır.
  • Yoğun olumsuz düşünceler çakraların kapanmasına sebep olabilmektedir.
  • Bioenerji alanından etkilenen bir diğer konu da karşıdan gelen olumsuz düşünce, kıskançlık, nazar, haset, kötü göz gibi adlandırılabilecek etkilerdir.
  • İç huzur bioenerji akışı için çok önemlidir. Huzursuz, gergin ve mutsuz olmak enerji akışının dengesini bozar.

Evrensel yaşam enerjisinin yeniden doğru bir şekilde vücudumuzdan akıyor olması, bünyemizin psikolojik ve fiziksel olarak güçlenmesine, direnç kazanmasına ve kendi kendini iyileştirme gücünün, kendini dış etkilerden koruma gücünün artmasına sebep olmaktadır. Böylelikle evrenden alınan enerjiyle kişi daha iyi bir yaşama adım atar.

BİO ENERJİ HANGİ ALANLARDA KULLANILIR?

Ruhsal sıkıntısı olanlar, vesveseli davranışlar, evhamlı olanlar, panik atağı olan insanlar, asabi davranışları olan ve psikolojik rahatsızlıkları olan kişiler rahatlıkla şifa enerjisi yaptırabilirler.Ayrıca bedeninde rahatsızlığı olanlar mesela, mide, kalp, dolaşım sistemi, prostat, kadın hastalıkları, migren , sırt boyun ağrıları , bölgesel ağrılar, kanser hastalarında ağrıların hafiflemesi, eklem ağrıları, vs. olarak sıralayabiliriz.Yani bir çok hastalıklarda yardımcı alternatif tıp olarak günümüzde de bir çok ülkede uygulandığı ve artık ülkemiz de yavaş yavaş insanların rağbet ettiği doğal şifa enerji çalışmaları uygulanmaktadır.Yalnızca kendinize değil, başkaları için de kullanabileceğiniz enerji konusunda iyilik getiren şey kişiler değil, enerjnin kendisidir. Bazen iyileştiren, bazen de zor bir süreci kolaylaştırmaya yarayan bioenerji uygulayıcıların değeri bu enerjiye kanal olma niyetleridir. Bu niyet, başkalarının iyiliğine vesile olurken kullanıcının da şifalanmasını sağlar. 

BİOENERJİ SEANSLARI

Yakından veya uzaktan yapılan Bioenerji seanslarında, enerji bölgesel değil fiziksel bedeninden ruhsal bedenine kadar bir bütün olarak çalışır. Yapılan çalışmalar genel olarak 2 ile 5 seans sürebilmektedir. 

Yapılan seanslarda bazen şifalanma süreci aniden gerçekleşir, bazen seanstan seansa iyileşme olur. Çok ender olarak da seanslardan 1-2 hafta sonra iyileşme gerçekleşebilir. Beden bütününe aktarılmış olan Bioenerji, kişinin bedeninde çalışmaya günlerce devam edebilmektedir. Kişinin beden zekâsı ve şifayı sağlığa dönüştürme kapasitesine göre şifalanma süreci hızlı gerçekleşebilmektedir. Bu yönde de, diğer çalışmalarımda gerçekleştirdiğim gibi danışanı, kendi bireysel dinamikleri üzerinden farkındalığa ulaştırma yöntemlerimle şifa sürecini hızlandırmada katkı sağlamaktayım.

Bioenerji, Reiki ve benzer şifa sistemlerinde olduğu gibi uzaktan da yapılabilmekte ve yakından yapılan çalışmalar gibi etkin sonuçlar vermektedir.

Bioenerji seansı için iletişim formunu doldurarak, e-posta atarak ve ya sosyal medya hesaplarından direkt iletişime geçebilirsiniz. 

Sevgi ve sağlık dolu günler dilerim.

Nilay ARSLAN